FAQ

Przygotowaliśmy odpowiedzi na często powtarzające się pytania.
Nie znajdujesz odpowiedzi
na nurtujący Cie problem?
Jak przygotować dziecko do wyjazdu?
Przygotowanie pociechy to trzy cele do osiągnięcia:
  • Ubranie - w skład ubrania powinny wchodzić ciepła kurtka zimowa, która nie krępuje ruchów (najlepiej z kapturem), spodnie zimowe narciarskie, skarpety (najlepiej 2-3 pary w związku z 5 dniami półkolonii), pięciopalczaste rękawice, szalik lub lepiej kominiarka, dopasowany do wielkości głowy atestowany kask i gogle narciarskie, bielizna termiczna - oddychająca. Cały strój powinien być dobrze dopasowany lecz na tyle luźny i funkcjonalny aby nie krępował ruchów. Dobrze jeśli dziecko dokładnie zapozna się z jego funkcjonalnością przed półkolonią - z zamkami i zapięciami.
  • Sprzęt - nie jest istotne czy własny czy pożyczony na sezon, ważne by był dopasowany do wieku, wagi i wzrostu dziecka - koniecznym jest zagospodarowanie nart z wiązaniami, butów i kijków narciarskich. Należy pamiętać że dla bezpieczeństwa dziecka jak i innych użytkowników stoku kijki powinny być wyposażone w talerzyki i paski zabezpieczające przed ich wypuszczeniem. Dobrym prawidłem jest przygotowanie sprzętu do sezonu - naostrzenie krawędzi i nasmarowanie ślizgów. Sprzęt powinien być oznaczony na tyle by jednoznacznie zidentyfikować jego właściciela. Często przechowujemy go w specjalnie zabezpieczonych pomieszczeniach na stokach - tym samym dobrze zaopatrzyć całość w opaski spinające narty i pokrowiec na buty narciarskie.
  • Wyzwanie - podstawowy nurt rozmów jakie należy przeprowadzać z dzieckiem przed wyjazdem to wszystko co może być związane z bezpieczeństwem - słuchamy poleceń instruktora i bez pozwolenia nigdzie się nie oddalamy. Dodatkowo pamiętajmy, że szkolenie narciarskie to wyjazd grupowy a więc należy być wyrozumiałym, pomocnym i przyjacielskim. Na stoku wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną.
Posiłki na półkoloniach
Co obejmuje ubezpieczenie?
Punktualność i organizacja wyjazdów
Choroby, odwołania uczestnictwa
Czy dziecko może zabrać ze sobą pieniądze?
Odbieranie dziecka z półkolonii
Co w przypadku braku "zimy" ?
Do kiedy wpłacać zaliczkę?